سایت رسمی غار کتله خور ایران
سایت رسمی غار کتله خور ایران

غار کتله خور

غار کتله خور در ۱۵۵ کیلومتری جنوب زنجان، ۸۰ کیلومتری جنوب خدابنده و ۱۷۳ کیلومتری شمال همدان، در نزدیکی شهر گرماب واقع شده است.

ImageAlt
نایب رییس انجمن بین المللی غارهای توریستی از دیدن غارکتله خور شگفت زده شد

به گزارش ناصر روحانی مسئول روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای استان زنجان دکتر فردریش اودل نایب رییس انجمن غارهای توریستی جهانI-S-C-A و رییس غار آیزن ولت اطریش بزرگترین غار یخی جهان، به همراه هیاتی ازغار کتله خور استان زنجان بازدیدکرد. در این بازدید که به همراهی شریعتمداری عضو هیات مدیره انجمن عار و غارشناسی ایران و عبادالله قاسملو مدیرعامل شرکت توریستی سیاحتی همیار زنگان از شرکتهای اقماری سازمان همیاری شهراری های استان زنجان صورت گرفت، زیبایی های غارکتله خور شگفتی نایب رییس انجمن بین المللی غارهای توریستی جهان وهیات همراه را برانگیخت.
اودل نایب رئیس انجمن بین المللی غارهای توریستی جهان در طی این بازدید گفت: هدف من ازسفربه ایران دیدن غارهای آن ازجمله غار زیبای کتله خور است. فردریش اودل که از زیبایی های منحصربه فرد غارکتله خور شگفت زده شده بود ادامه داد: من غارهای بسیاری را دردنیا بازدید کرده ام و با اطمینان میگویم که غار کتله خور درمیان غارهای خشک وآهکی جهان بسیارمنحصربه فرداست. نایب رییس انجمن بین المللی غارهای توریستی جهان درخصوص این بازدیدها افزود: غار کتله خور ازغارهای توریستی جهان است که از سال ۲۰۱۳ میلادی در زمره ۱۲۰ غار توریستی جهان قرار گرفت و اینگونه بازدیدها موجب معرفی این غار شگفت‌انگیز به گردشگران، غار نوردان و طبیعت‌گردانی خواهد بود که شاید هنوز از وجود چنین پدیده منحصر به فردی در جهان بی‌اطلاع هستند و انجمن بین المللی غارهای توریستی جهان به عنوان یک سازمان بین‌المللی به دنبال آن است تا با حمایت خود از غارهای شاخص که عضو این انجمن بین‌المللی هستند آگاهی‌های عمومی را در این زمینه افزایش دهد. فردریش اودل درادامه تاکید کرد: اعضای فعال در سازمان بین‌المللی غارهای توریستی جهان می‌توانند با انتشار و به اشتراک گذاشتن تجربیات امور فنی و تبلیغات ، شرایطی را فراهم کنند تا اعضای انجمن بتوانند آگاهی‌های خود را در راستای حفاظت و نگهداری و اجرای امور فنی بیشتر افزایش دهند.

دیدگاه ها

دیدگاه خود را به ما بگویید.